1 etiketli içerik "gaziantep sağlık sigortası"

Neticeler 1 - 1 / 1

Sağlık Sigortası

Kategori: ELG Sigorta İçerik
Oluşturulduğu Tarih Çarşamba, 09 Nisan 2014 19:02

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık ; sadece hastalık ve sakatlık halinin  olmayışı değil bedensel ,ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir.
Sağlıklı yaşam -Sağlığına dikkat ederek yaşamak-yediklerine ,uyku düzenine dikkat etmek,sigara ,alkol stresten uzak durmak ,spor yapmak …bu sayılanları artık hepimiz ezberledik.Her yerde sağlıklı yaşamın kuralları nelere dikkat edilmeli yazılıp çiziliyor 3 ana 3 ara öğün sürekli anlatılıyor ,sigara kapalı ortamlarda yasaklandı ama ..ama sı var bunun çünkü bu sayılanlara uymak söylemek ile eşdeğer olmuyor.Hayata geçirmek malesef yaşadığımız bu zorlu şartlarda mümkün değil.On taneden ikisini yapıyorsak sekiz tanesini yapamıyoruz.Ve hastalıklara sürekli davetiye çıkarıyoruz.
En basiti ofis ortamında bile  kış aylarında üst solunum yolu enfeksiyonuna mutlaka iki kez yakalanıyoruz.
Ve doktora gitmek ..Doktor masrafı- Tahliller-Röntgen -MR-BT-ilaç masrafı …
Çalıştığınız kurum geniş kapsamlı ,kısıtı az  özel bir sağlık sigortası yaptırmış ne ala  çok şanslısınız. Ama yalnızca SGK var hatta o da yoksa vay halinize .
Devlet hastanelerinde randevu sırası beklemek hepimize ne kadar zor geliyor.Hastayken daha da hasta oluyoruz.İstediğimiz hasta iken hiç bir şeyle uğraşmadan tedavi olabilmek ,gittiğiniz sağlık kuruluşunda özel ilgi görebilmek.
Şu an bir çok özel hastane SGK kullandırıyor ancak ödenen fark rakamları hiç de azımsanamaz.
Peki önerimiz ne .Tüm dünya da sağlık sigortaları farklı içeriklerle farklı şekillerle hizmet sunuyor.Devlet yeterli hizmeti sağlayamaz ise de özel sağlık sigortaları devreye giriyor.Ve çoğu insanın kafasında özel sağlık sigortası artı bir masraf. Fazladan ödenen para demek.
Fakat işin aslı asla öyle değil.Senelik masrafları 12 aylık taksitlere bölerek eşit olarak ödendiğinde bütçenizi hiç zorlamayacak tutarlarda.

Sağlık Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ayaktan ve Yatarak tedaviler Türk Tabipler birliği tarafından belirlenmiştir. Ayakatan tedavi dahilinde ki bir hizmet için sağlık kurumunda yatış istemeniz (ya da doktorun yatış ön görmesi) bu hizmeti yatarak tedavi kapsamına sokmayacaktır.  Bu yüzden poliçenizi seçerken sigortacınızdan detaylı bilgi almalısınız.
Dikkat edilecek en önemli hususlardan birisi de  yaptırdığınız poliçeye gereksiz teminatlar eklettirmemek , bu sigorta primlerinizi yükseltecektir.  Hamile kalmayı planlamadığınız bir dönemde hamilelik teminatı , gözlerinizde sorun yokken gözlük teminatı, yurtdışına çıkmayı ya da sıklıkla çıkmıyorsanız yurtdışı sağlık teminatı ekletmemek  gibi.
Ama bunların üzerinde en önemli konu ise  sadece bir sigorta ile değil birçok sigorta ile görüşerek kıyaslama yapabilme imkanına sahip olmak

JoomShaper
anadolu sigorta gaziantep şubesi anadolu sigorta kasko anadolu sigorta sağlık sigortası anadolu trafik sigortası bireysel emeklilik sistemi gaziantep ergo kasko gazintep ergo sağlık sigortası ergo sigorta gaziantep şubesi ergo trafik sigortası gaziantep anadolu sigorta pert kasko gaziantep bes başvurusu gaziantep bireysel emeklilik sistemi gaziantep groupama kasko gaziantep kasko acentesi gaziantep konut sigortası gaziantep mesleki sorumluluk sigortası gaziantep sağlık sigortası gaziantepteki kasko acenteleri gaziantepteki kasko firmaları gaziantepteki trafik sigortası acenteleri gaziantep trafik sigortası groupama gaziantep groupama sağlık sigortası groupama sigorta gaziantep groupama trafik sigortası pert kasko gaziantep sağlık sigortası gaziantep sorumluluk sigortası sorumluluk sigortası gaziantep trafik sigortası gaziantep